Belediye Başkanımız Alim GENÇ'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

22 Nisan 2022 11:28 Saltukova Belediyesi 230

       Belediye Başkanımız Sayın Alim GENÇ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
       Başkan GENÇ; ''Kurtuluş mücadelemiz ile demokrasi tarihimizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş tarihi olan 23 Nisan 1920, aziz milletimizin istiklali ve milli egemenliği için bir dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin devam ettiği en buhranlı günlerde doğan ve 102 inci yılını kutlamanın haklı gurunu yaşadığımız TBMM, milli birlik ve beraberliğimizin en somut tecellisidir. 
        Gazi Mustafa Kemal’in 23 Nisan’ı “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak çocuklara hediye etmesi, şanlı bir maziye sahip asil milletimizin mirasçısı çocuklarımızın, geleceğe güvenle bakabilmemizin en güçlü teminatı olmasındandır. Sevgili çocuklar; ülkemizin en değerli varlığı, geleceğimizin güvencesi ve umudumuz sizlersiniz. Gayemiz sizlerin demokrasiyi yaşam biçimi olarak benimsemiş, hukuka saygılı, yeniliklere açık, özgür düşünceye sahip, dürüst, çalışkan ve başarılı bireyler olarak yetişmenizdir. 
        Bu dileklerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: TVET © Tüm Hakları Saklıdır.