BAŞKAN GENÇ, MİRAÇ KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

10 Mart 2021 09:00 Saltukova Belediyesi 299

        Belediye Başkanımız Sayın Alim GENÇ, Miraç Kandili dolayısıyla ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.

        Başkan GENÇ mesajında; "Çok değerli ve kıymetli hemşehrilerim; feyiz ve bereketin coştuğu, hayırların kat kat arttığı, duaların geri çevrilmediği, mübarek gecelerden biri olan Miraç Kandili'ne hep birlikte erişmiş bulunmaktayız. Miraç, bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye erişmektir. Hassas ve sorunlu dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde, Miraç Kandili'ne hürmeten, kırılan kalpleri onarmak, yıkılan köprüleri yeniden kurmak, unuttuklarımızı bir daha hatırlamak, dargınları barıştırmak yapmamız gereken en önemli vazifelerden biri olmalıdır.

        Bu gecede kendimiz, ailemiz, milletimiz ve tüm din kardeşlerimiz için dua etmeli, yetimleri ve kimsesiz çocukları gözetmeli, fakir ve yoksulların gönlünü hoş etmeliyiz. Annelerimizi babalarımızı ve büyüklerimizi unutmamalı hayır ve dualarla onların gönüllerini kazanmalıyız.

        Bu duygu ve düşüncelerle, siz saygıdeğer belde halkımızın, aziz milletimizin ve tüm islam aleminin mübarek Miraç Kandili'ni tebrik eder, birliğimize ve beraberliğimize vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ederim" dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: TVET © Tüm Hakları Saklıdır.