Başkan Genç, Beldemiz Siyasi Temsilcileri, Beldemiz Muhtarları ve Köy Muhtarları İle Birlikte Bir Araya Geldi

20 Eylül 2019 10:13 Saltukova Belediyesi 543

        Belediye Başkanımız Sayın Alim GENÇ; Saltukova Belediye Meclis Üyelerimiz, Belde Mahalle Muhtarlarımız, Saltukova Siyasi Parti Liderlerimiz ve 16 Çevre Köy Muhtarımız ile bir araya geldi.

Başkan GENÇ toplantı sonrasında bir açıklama yaparak; “Bizleri kırmayarak toplantılarımıza katılan tüm Belediye  Meclis Üyelerimize, Beldemiz ve Çevre Köy Muhtarlarımıza, Beldemiz Siyasi Parti Liderlerimize teşekkür ederim. Arkadaşlarımızla 2019 Mart ayı yerel seçimleri sonrasında sürekli iletişim ve istişare içerisindeydik. Sık sık fikir alışverişinde bulunup nereden başlasak? Nasıl yapsak? Acaba olur mu? Olmazsa ne olur? Diye sürekli düşünüyorduk. Düşündük taşındık, en sonunda yola çıkmaya karar verdik. Biliyoruz, yolumuz uzun çok zor engeller çıkacak ama yılmayacağız, kararlıyız, gücümüzün sonuna kadar mücadele edeceğiz. Köy köy, mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev, gece gündüz gezip anlatacağız, Halkımıza 7/24 saat hizmet için yorulmadan bıkmadan çalışacağız.

Beldemizde uçuş seferlerininher yıl daha da arttığı, sürekli yatırımlar yapılarak büyüyen, 2019 yılında toplam 22.000yolcunun gelip gittiği bir uluslararası hava limanımız var. Sultan 2. Abdülhamid zamanında hayal edilip düşünülen, yıllardır hayallerde kalan bir proje artık bitmek üzere. Yapılan araştırmalara göre 120.000 nüfusa geçim kaynağı,8.000 kişiye doğrudan, 22.000 kişiye dolaylı toplam 30.000 kişiye istihdam sağlayacak liman projesi yanı başımızda devam ediyor. Ama biz şu anda Ülkemiz için büyük bir öneme sahip olan liman projesindeki yerimizi maalesef alamadığımız görüyoruz. Beldemizde şu anda bizim için çok acı bir durum, üzülerek söylüyorum, oturacak boş kiralık evimiz yok, dışarından Beldemize gelen, ev arayan misafirlerimiz ev bulamamakta, farklı alternatifler aramaktadırlar. Beldemizin tüm yükünü şu anda 88 Dairelik Doğankent Sitesi 40 Dairelik Basri ÇELEBİ Sitesi ve 120 konutluk ile 256 konutluk Toki konutları çekmektedir. Yeni yerleşim alanlarının yapılması için ayrıca çalışmalarımız devam etmekte, imar uygulaması yapılan yolların ivedilikle stabilize olarak açılması ve bir önce yeni dairelerin yapılması planlanmaktadır.

 Geçmişi bir kenara bırakacağız, geçmişte göreve gelen her Belediye Başkanımız bir şeyler yapmaya çalışmışlardır, onlara da buradan öncelikle kurucu merhum Başkanımız Basri ÇELEBİ’ ye ve emeği geçen Beldemize Hizmet eden diğer Belediye Başkanlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Kaybedecek zamanımız kalmadı, tren geldi ve çok kısa sürede kalkıp gidecek. Biz de trende yerimizi alalım, ama yola hep beraber birlikte çıkalım, hizmetleri Beldemize daha fazla alalım, gelirlerimizi arttıralım, büyüyelim gelişelim. Gurbette çalışmaya artık evlatlarımız kardeşlerimiz gitmesin, gidenleri geri getirelim. Gün birlik beraberlik zamanı, ufak hesapları, çıkarları menfaatleri bir kenara bırakalım. Artık tek menfaatimiz Saltukovamız olsun. Artık Beldemizde ve çevre köylerimizde genç kardeşlerimiz gurbete çıkmış, akşamları kahvehaneler bom boş, Ailelerin büyükleri evde, gençlerimiz maalesef ekmek kavgası için gurbet ellerde çalışıyor. Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan köyden şehre göçü tersine çevirmek, çevre köylerimizdeki eski kalabalıkları tekrar görmek istiyoruz.

766 hektar yüz ölçüme sahip Saltukova sınırlarımız ve en uzağı 16 km olan Saz köyü ile en yakını  4 km olan Hacılar Köyü ile 16 köyümüzün arasında bulunduğu yaklaşık 5000 hektar yüz ölçümüne sahip bir çevremiz bulunmakta. Amacımız Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan Vatandaşlarımıza her zaman verdiğimiz hizmetleri, çevremizde bulunan tüm köylerimize hizmet vermek, amacımız çevremizde bulunan köylerimizin Saltukova’ ya bağlanarak 7/24 saat Belediyemizin tüm imkanlarından faydalanmasını sağlamak, amacımız köylerimiz ile birleşerek hep birlikte daha da güçlenmek, amacımız Uluslararası Havaalanımız ile liman projesine en yakın Belde olarak dümdüz arazilerimiz ile demiryolumuz ile karayolumuz ile birlik beraberliğimiz ile İlçe olmak, amacımız Zonguldak İlimize bir İlçe daha kazandırarak daha güçlü bir Zonguldak olmak. Yolumuz çok uzun, meşakkatli, engeli çok olacak bir yola çıktık. Kimin hangi görüşten olduğunu, geçmişte şu şunu demişti bu bunu yapmıştı, o sizden bu bizden demeyeceğiz. Yolumuza siyasi görüşü ne olursa olsun tüm Halkımızla birlik ve beraberlik içerisinde beraber çıkacağız.

Konuştuğumuz gibi, köylü kardeşlerimizin akıllarında çok soru işaretleri olacak. Bunları tüm Vatandaşlarımıza tek tek, kapı kapı, gezerek anlatacağız. Beldemize bağlanıp Mahallemiz olan tüm köylerimize 7/24 saat hizmet vereceğiz. Hep birlikte gelişen ülkemizdeki gelişen bir Saltukova olarak yerimizi alacağız.

Çıktığımız bu zorlu yolda bizlere desteklerini veren, bizleri anlayan, köylerini Saltukova’ ya bağlamanın daha faydalı olacağını bilen ve gören tüm Köy Muhtarları kardeşlerime, bizleri destekleyen ve her zaman arkamızda olacaklarını söyleyen tüm Belediye Meclis Üyelerimize, Beldemiz Mahalle Muhtarlarına ve Siyasi Parti Liderlerimize teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yolunu açık etsin, hayırlısı ile tüm zorlu engelleri aşarak amacımıza ulaşmak en büyük dileğimiz ve hayalimizdir” dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: TVET © Tüm Hakları Saklıdır.