Başkan Alim Genç'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Mesajı...

21 Nisan 2020 09:50 Saltukova Belediyesi 137

     Belediye Başkanımız Sayın Alim GENÇ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
     Başkan GENÇ mesajında; ''Kurtuluş mücadelemiz ile demokrasi tarihimizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş tarihi olan 23 Nisan 1920, aziz milletimizin istiklali ve milli egemenliği için bir dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin devam ettiği en buhranlı günlerde doğan ve 100’üncü yılını kutlamanın haklı gurunu yaşadığımız TBMM, milli birlik ve beraberliğimizin en somut tecellisidir. 
      Gazi Mustafa Kemal’in 23 Nisan’ı “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak çocuklara hediye etmesi, şanlı bir maziye sahip asil milletimizin mirasçısı çocuklarımızın, geleceğe güvenle bakabilmemizin en güçlü teminatı olmasındandır. Sevgili çocuklar; ülkemizin en değerli varlığı, geleceğimizin güvencesi ve umudumuz sizlersiniz. Gayemiz sizlerin demokrasiyi yaşam biçimi olarak benimsemiş, hukuka saygılı, yeniliklere açık, özgür düşünceye sahip, dürüst, çalışkan ve başarılı bireyler olarak yetişmenizdir. Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de görülen Korona virüs nedeniyle bu yıl bayramımızı evlerimizde kutluyacağız. Başta biz veliler olarak çocuklarımıza eşlik edip, onlara en güzel şeklde 23 nisan çocuk bayramlarını kutlamalarında yardımcı olmamız gerekiyor. 
       Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarım” dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: TVET © Tüm Hakları Saklıdır.