Başkan Alim Genç, Engelliler Haftası Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

10 Mayıs 2019 10:14 Saltukova Belediyesi 712

Başkan Alim Genç, Engelliler Haftası Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

        Belediye Başkanımız Sayın Alim GENÇ  10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle ile mesaj yayımladı.

       Başkan Genç, "Herkes bir engelli adayı olduğu için engellilik, yalnızca engelli bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur" dedi.

          Genç mesajında, "Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de engelli bireyler toplumun önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Son rakamlara göre, ülkemizdeki engelli bireylerin oranı yaklaşık % 11'dir. Bu da demektir ki; Türkiye 'de ortalama her 9 kişiden biri kısıtlayıcı engelliliğe sahiptir. Toplumun, böylesi yüksek bir oranda içinde barındırdığı bu bireylerimiz de, elbette, tüm diğer bireyler gibi eşit muamele, itibar, yaşamlarını bağımsız idame ettirme ve toplumun bir parçası olma gibi haklara sahip olmalıdırlar. Bizim üzerimize düşen görev ise, engelli vatandaşlarımıza bu haklarından faydalanmaları için imkan ve fırsatlar sağlamak olmalıdır.

       Ülkemizin en önemli duyarlılıklarından biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftasında daha da artması dileğiyle, Engelliler Haftası'nı kutluyor, Beldemizde, Ülkemizde ve tüm dünyada engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum" dedi.

 

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: TVET © Tüm Hakları Saklıdır.